Home / Güncel / Netflix, Baby Yoda’nın Rekabetiyle Daha Da Büyüdü.

Netflix, Baby Yoda’nın Rekabetiyle Daha Da Büyüdü.

Netflix geçen çeyrekte beklenenden daha fazla abone ekledi.

netflix ile ilgili görsel sonucu

Evet ilginçtir ki Apple TV Plus ve Disney Plus gibi büyük projelerin lansmanları yapılsa bile son 3 ay gibi bir sürede Netflix çok daha fazla abone kazandı.

Bugün yayımlanan son çeyrek sonuçlarında rakip şirketlerin hit serilerini piyasaya sürmesinden bu yana sanki Netflix daha da fazla abone kazanmış gibi gözüküyor.

Netflix’e göre üyelik, “hem küresel olarak hem de ABD’de bir yıldan yıla temelde” büyüdü. Netflix, şu anda 167 milyondan fazla ücretli aboneye sahip olduğunu ve son üç ayda yaklaşık 8.8 milyon abone eklediğini bildirdi.

netflix ile ilgili görsel sonucu

Ancak şirket, geçtiğimiz Ocak ayında fiyat artışlarının açıklandığını ve diğer akış hizmetlerinin lansmanlarının, yalnızca 550.000 abone eklediği ABD ve Kanada’daki büyümeyi etkileyebileceğini kabul etti.Bu, 2019’un üçüncü çeyreğinde eklediği 610.000 aboneden ve 2018’in dördüncü çeyreğinde eklenen 1.75 milyon aboneden daha düşük.

Fakat Baby Yoda çıktığı ülke sayısı bakımından tabii ki Netflix’i etkileyebilmiş değil çünkü 5 6 tane ülkede gösterimde. 2020’nin yazından sonra bu rakam kesinlikle çoğalacak ve o zamanki rekabetleri de hayretle seyredeceğiz.

Apple TV Plus, 100’den fazla ülkede mevcut olduğu için Disney + ‘dan daha fazla erişime sahiptir, ancak Disney’in Mandalorian gibi bir parça vuruşu olmadı. Ve diğer rakipler hala bir çıkış yolu – HBO Max Mayıs 2020’ye kadar lansman yapmayacakken, NBC’in Tavuskuşu 15 Temmuz’a kadar lansman yapmıyor.

Ve rakip hizmetlerin hiçbiri henüz Netflix’in 190 ülke ayak izine sahip değil, bu yüzden uzun vadede herhangi birinin Netflix’ten gerçekten abone alıp alamayacağını görmek biraz zaman alabilir.About Yusuf KAYA

Bilgisayar mühendisi olma yolunda bir karakter.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir