Home / Bilim / Plastik Devi Coca-Cola, İnsanların Plastiği İstediğini Söylüyor.

Plastik Devi Coca-Cola, İnsanların Plastiği İstediğini Söylüyor.

Coca-Cola, plastik şişelerde içecek satmaya devam edeceğini söyledi.

Coca-Cola (Flickr/Vox Vfx)

Coca-Cola, İsviçre’deki Dünya Ekonomik Forumu’nda tek kullanımlık plastik şişesiyle durdu.Kıdemli başkan yardımcısı Beatriz Perez, tüketicilere ürettikleri plastik dağların sorumluluğunu değiştirdi. Müşteriler, yeniden kapatılabilir, hafif plastikten şişelenmiş içecekler için susadıklarını belirterek, Coca-Cola’nın plastik, tek kullanımlık ambalajları terk etme planının olmadığını vurguladı.

Coca-Cola yılda yaklaşık 3 milyon ton plastik ambalaj yapmaktadır. Bu demek oluyor ki dakikada 200.000 şişe. Geçen yıl, Coca-Cola Plastikten Kırılma kampanyası ile dünyanın en iyi plastik kirletici şirketi seçildi. İçecek devleri Nestle ve PepsiCo sırasıyla ikinci ve üçüncü.

Coca-Cola, 2030 yılına kadar ambalajında ​​yüzde 50 geri dönüştürülmüş malzeme kullanmayı planlıyor. Bu tarihe kadar şirket, aynı zamanda her şişenin eşdeğerini toplayacağını ve geri dönüştüreceğini veya küresel olarak satabileceğini söyledi. Ve 2019’da, hem Coca-Cola hem de PepsiCo, plastik kirliliği azaltmanın bir yolu olarak su için alüminyum kapları yaymayı taahhüt etti. Ancak Perez’in Davos’taki yorumlarına dayanan bu değişikliklerle bile plastik Coca-Cola’nın geleceğinde hala önemli bir rol oynayacak.

Nitekim insanlar bu durumdan hiçbir şekilde kötü hissetmiyor ve bu Coca-Cola gibi şirketlerin plastik kullanımını daha da arttırıyor.
About Yusuf KAYA

Bilgisayar mühendisi olma yolunda bir karakter.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir