Home / Donanım / Segway’den Yeni Denge Aracı

Segway’den Yeni Denge Aracı

1999 da kurulan ve adını İtalyanca’da takip etmek kelimesinin sesteşi olan ‘segue’ kelimesinden alan Segway en yeni yumurta şeklindeki denge aracını kullanıcılara sundu.

segway ninebot s-pod ces 2020

Evet yanlış duymadınız bu araç adeta yumurta şeklinde ve genel yapıdan farklı. Aracın güzel yanı ise ayağa kalkmanızı gerektirmiyor. Araç Disney’in Wall-E ve Jurassic World’ün jirosferiyle karşılaştırma yapıldığında benzer bir oturma şekli sunuyor. Bu yumurta şeklindeki araca S-pod adı verilmiş ve S-pod Tüketici Teknoloji Fuarı’nda (CES) tanıtımı yapılacak olmasına rağmen henüz halka satışa sunulmayacak.

Segway, Cuma günü yaptığı açıklamada, S-Pod’un 24 mil / saate varan hızlara ulaşabileceğini duyurdu ve orjinal yaptığı üretimler gibi bunu da iki tekerlekli yaptı fakat bu ürünün kendini dengelemesi gerçekten muazzam.

S-Pod, ileri ve geri eğilmek yerine, aracı manuel olarak gitmek istediğiniz yöne yönlendirmek için bir gezinme paneli ile birlikte size sunar. Segway, S-Pod’un “havaalanları, tema parkları ve alışveriş merkezleri gibi kapalı kampüsler” için mükemmel olduğunu öne sürüyor. Satış tarihi şirket tarafından söylenmese de Verge halka satış zamanının en erken olarak 2021 tarihini gördüğünü söyledi.

 

About Yusuf KAYA

Bilgisayar mühendisi olma yolunda bir karakter.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir