Home / Güncel / Türkiye’nin Otomobili

Türkiye’nin Otomobili

Türkiye’nin uzun bir aradan sonra beklediği tanıtım Gebze Bilişim Vadisi’nde gerçekleştirilerek ilk defa bugün dünya sahnesine çıkarıldı. Etkinliğe Cumhurbaşkanı Erdoğan’da katılarak büyük bir ambiyans oluşturuldu.

Beklenen üretim tarihin 2022 yılı olduğu , gösterimi devam eden TOGG C-SUV modeli hala geliştirilmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Üyeleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOGG Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu hissedarları, İş dünyası temsilcileri ile TOGG çalışanları ve yakınlarının katıldığı 2 bin kişilik bir vatandaş topluğuyla gerçekleşen buluşmanın sonunda sahneye çıkan Türkiye’nin ilk otomobilleri büyük bir etkileşim ve beğeni aldı.

Tanıtımda konuşan ve yerli otomobil ile ilgili ilk ayrıntıları paylaşan TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, en geç 2030 yılına kadar toplam 5 model tanıtılacağını açıkladı.

İlk olarak C-SUV ardından bir C-Sedan modeli geleceğini söyleyen Karakaş, bu modellerin ardından C-Hatchback, B-SUV ve C-MPV modellerinin sunulacağının bilgisini paylaştı.

About İbrahim KIVANÇ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir